برنامه آموزشی FIA امروز از سوی رئیس عمومی اداره عالی بررسی افتتاح گردید

در محفلی‌که امروز یک‌شنبه 19 جوزای سال 1398 هجری خورشیدی به‌مناسبت افتتاح برنامه آموزشی FIA در تالار کنفرانس‌های مطبوعاتی اداره عالی بررسی برگزار شده‌بود؛ هیأت‌رهبری، رؤسا، آمرین، مفتشین و سایر منسوبان اداره حضور به هم رسانیده بودند.

محمد نعیم حقمل، رییس عمومی اداره عالی بررسی گفت: هدف از تدویر این برنامه آموزشی، مسلکی‌سازی مفتشین با معیارهای بین‌المللی می‌باشد. آقای حقمل افزود: آن عده از مفتشین و منسوبان اداره که در امتحان زبان انگلیسی نمره معیاری را به‌دست نیاورده‌اند؛ به کورس‌های زبان انگلسی معرفی می‌شوند و پس از آن شامل این برنامه آموزشی خواهند گردید.

رییس عمومی با اشاره به این‌که چرا برنامۀ آموزشی FIA را می‌خوانیم و نتیجه آن چه است گفت: درحال حاضر داشتن سرتفیکیت FIA یک امتیاز مهم به شمار می‌رود و کسانی‌که این سرتفیکیت را دارا هستند، می‌توانند در هر نقطه جهان با معاش و امتیاز بلند، وظیفه انجام دهند و درحقیقت سرتفیکیت FIA شبیه یک پاسپورت است در هرجای دنیا قابل اعتبار می‌باشد.

وی افزود دلیل این‌که ما در حال حاضر به مشاورین خارجی نیاز داریم این است که آنان سرتفیکیت FIA دارند و به‌خوبی می‌توانند از عهدۀ کارهای محاسباتی بیرون شوند. آقای حقمل خاطرنشان ساخت که در حال حاضر فراگیری دروس این برنامه تا حدی اجباری خواهد بود و اما در آینده باید همه به صورت داوطلبانه این برنامه را بیاموزند و با تلاش و مسلکی‌سازی مفتشین، امید می‌رود که تا دو-سه سال آینده نیاز به مشاور خارجی احساس نشود.

وی تاکید کرد که آن عده از منسوبانی‌که سن‌شان زیر 45 سال است، این برنامه را به‌صورت اجباری باید فرا بگیرند و آنانی‌که بالای 45 سال سن دارند، می‌توانند به‌صورت اختیاری پیش ببرند و در سال‌های پسین داشتن این سرتفیکیت و سایر امتیازات در حین استخدام؛ اولویت بیشتر خواهد داشت.  

قابل ذکر است که در این برنامه آموزشی که از دو تا دو نیم سال آینده را در برخواهد گرفت، به تعداد 69 تن از مفتشین وکارمندان بخش‌های مختلف اداره شامل هستند و بیشتر محاسبه مالی و محاسبه منجمنت را آموزش خواهند دید.