سید محمد مهدی حسینی پس از نه سال کار و فعالیت به عنوان معاون مسلکی اداره عالی بررسی با این ماموریت خدا حافظی کرد

در محفلی که روز شنبه 11 جوزای 1398 هجری خورشیدی به مناسبت پایان ماموریت کاری سید محمد مهدی حسینی، معاون مسلکی اسبق اداره عالی بررسی در مقر این اداره برگزارشده،بود، مجیب‌الرحمن شیرزاد، معاون مالی و اداری- اداره عالی بررسی، داکتر وفایی‌زاده، رئیس اداره هوانوردی، مژگان مصطفوی، معین وزارت اطلاعات و فرهنگ، شماری مهمان‌ها از سایر ادارات، روسا، آمرین، مفتشین و سایر همکاران اداره حضور داشتند.

مجیب‌الرحمن شیرزاد، معاون مالی و اداری-اداره عالی بررسی ضمن خوش‌آمد‌گویی حاضرین این محفل گفت: آدم‌ها می‌توانند در هر جا و هر مکان کارکنند و مصدرخدمت واقعی به مردم خود شوند. معاون مالی و اداری بیان نمود که قبل از آمدنم به این سمت در اداره عالی بررسی، با آقای حسینی، معاون مسلکی اسبق این اداره؛ شناخت کامل داشتم و ایشان در آغاز فعالتیم در این اداره من را رهنمایی و همکاری‌های زیادی نموده‌است تا بتوانم به وظیفه‌ام آشنایی بیشتر حاصل کنم.

آقای شیرزاد افزود: فعالیت، دست‌آوردها و موثریت کاری آقای حسینی به عنوان معاون مسلکی، در اداره عالی بررسی خیلی محسوس است و من به نماینده‌گی از هیات رهبری و همکاران خود، از داشتن رفتار نیک و برخورد مسلکی‌شان از ایشان صمیمانه تشکری نموده و در آینده نیز  با آقای حسینی در ارتباط بوده از دانش و مسلک‌شان استفاده خواهیم کرد.

داکتر وفایی‌زاده، رییس اداره هوانوردی نیز از داشتن رابطۀ کاری با سید محمد مهدی حسینی به عنوان مسوول در یک اداره بررسی با ادارات تحت بررسی، به نیکی یاد نموده گفت: هر چند درگذشته‌ها اداره عالی بررسی با نواقص همراه بود؛ اما در حال حاضر این اداره در نتیجه کار و فعالیت هیأت رهبری و همکاران‌شان، به عنوان یک اداره مسلکی عمل می‌کند. با نهاد‌های زیر بررسی به عنوان یک مشاور و رهنما کار می‌کند که در نتیجه سبب بهبود وکیفیت‌کاری در سایر ادارات افغانستان گردیده‌است و من پایان موفقیت‌آمیز کار آقای حسینی را در اداره عالی بررسی برایشان تبریک می‌گویم.

سید محمد مهدی حسینی، معاون مسلکی اسبق اداره عالی بررسی در آخرین سخنرانی‌اش گفت: از این‌که پس از 9 سال کار و فعالیت، تلاش و تعهد و صداقت کامل، ماموریتم در اداره عالی بررسی به پایان می‌رسد برایم مایه مسرت است. اما  خداحافظی با جمع زیادی از همکارانی که در این مدت، با صداقت و تعهد کامل درکنار من کار کرده‌اند و امورات بررسی را رونق بخشیده‌اند؛ برایم متاثرکننده می‌باشد.

 معاون مسلکی افزود: هر چند در اکثر ادارات دولتی افغانستان زد‌و‌بندهای سیاسی و اختلاف نظرها میان وزیر و معین، آمر و مادون وجود دارد اما در این مدت با وجود اختلاف نظرها در مورد کار و فعالیت اداره، کوچک‌ترین برخورد منفی و تعصب‌آمیز با هیچ یک از هیأت رهبری و یا  همکاران در اداره نداشته‌ام.

آقای حسینی نتیجه کار و فعالیت مشترکش در اداره عالی بررسی که در سال‌های اخیر چندین بار از طرف مقام ریاست جمهوری مورد تقدیر و تمجید قرار گرفته‌است را نمونۀ فعالیت‌های مشترک و مسلکی خود و همکارانش دانست، اما نسبت به بی مهری و نحوه برخورد دوگانه مقامات حکومت وحدت ملی نیز اشارات داشتند. سید محمد مهدی حسینی اخیراً، پس از 9 سال ماموریت به حیث معاون مسلکی اداره عالی بررسی از سمتش سبک‌دوش گردیده وآقای فضل‌هادی فضل به حکم رییس جمهورافغانستان به این سمت گماشته شده‌است.